כלליתיקון טראומות מהעבר בעזרת NLP - ארז ניר

נובמבר 17, 2017

תיאור טיפול:

דינה הגיע אלי לראשונה לטיפול NLP. היא סיפרה שהיא עובדת בתיווך דירות ומעוניינת להגדיל את ההכנסות שלה. כאשר שוחחתי עם דינה וצפיתיבה הבחנתי, על פי שפת הגוף שלה וכלי NLP נוספים כי על פי הנטיה הטבעית שלה היא יותר אדם של אנשים ופחות של מסחר.

שאלתי אותה:" כאשר את נוסעת לדירה בתור מתווכת בשביל מה את נוסעת?" דינה חייכה וענתה :"אני נוסעת לפגוש אנשים ,אולי להכיר אנשים חדשים ולעזור להם". שיקפתי לה את מה שהבחנתי לגבי הנטיות שלה. דינה חשבה רגע ושאלה:" אז מה אני יכולה לעשות?" אמרתי כי לדעתי היא צריכה לשקול לימודי סטיילינג, דינה חשבה רגע וחיוך גדול נפרש על פניה. היא פתחה בשטף דיבור: "אתה לא מבין מה אתה עושה לי ,אני כל הזמן מרגישה שאני לא במקום הנכון מבחינת עבודה". דינה עזבה את התיווך ולדבריה מצבה הכספי השתפר ,היא הסבירה שכאשר עבדה בתיווך הוציאה המון כסף על פיצויים רגשיים. בהמשך הטיפול שאלתי את דינה לגבי היחסים שלה עם אמה, כבר משפת הגוף שלה הבנתי שכנראה נגעתי בנקודה חשובה.

ל-NLP יש כלים מובנים לטפל באירועים שקרו בעבר ואף לגרום לשינוי . דינה ציינה שיש לה משקעים קשים כלפי אימה עוד מתקופת הילדות. שאלתי אם היא רוצה שנטפל בזה. "ניתן לשנות את העבר?" התפלאה דינה.

"כן", השבתי. יש ב-NLP טכניקות שכל מטרתן לשנות עבור המוח ארועים והתניות וצריבות אשר ארעו בעבר. "כך ניתן לשקם טראומות מהילדות, ואף לשנות משקעים רגשיים" עניתי.

דינה הסכימה ועשינו תהליך של שינוי ,לאחר שסיימנו דינה ציינה שהיא מרגישה כמי שפתח דף חדש ביחסים עם אמה. אחרי מספר חודשים התקשרה דינה , היא אמרה שהיא במצב לא טוב ורוצה טיפול. קבענו פגישה , בהתחלה סיפרה שעכשיו היא בתקופה אישית קשה כל כך שמצאה עצמה מסתובבת בלילה ברחוב ללא תכלית.

ערכנו טיפול באחת מטכניקות ה-NLP. לאחר שבוע התקשרתי לברר מה שלומה. דינה ציינה שמאז הטיפול היא מרגישה מצוין.