דף הביתטיפול NLP בירושלים - ארז ניר

טיפול NLP

הNLP  נגזר מראשי התיבות :  Neuro Linguistic Programming, שמשמעותו בתרגום חופשי :" לתכנת את שפת העצבים". הכוונה היא ברשת העצבים אשר מרכיבים את המוח, מה שנקרא גם מפות מוח.

לNLP יש מספר צדדים ייחודיים , בשונה משיטות טיפול אחרות הNLP הומצא  בתהליך הפוך –  אנשי טיפול הבחינו כי יש מספר מטפלים אשר הטיפולים שלהם קצרים , מהירים ואפקטיביים. הם צפו בטיפולים של אותם מטפלים ועשו להם מידול , כלומר עשו מעין מיפוי של הטיפול . באותה עת חברו יחד מילטון אריקסון שהיה כבר מטפל מנוסה ובעל שם , ג'ון גרינדר , בלשן וסופר  וריצ'רד בנדלר שהיה מטפל גם הוא.

השלושה המציאו את שיטת הNLP תוך שיתוף של שדות הידע של כל אחד מהם.

משמעות השם NLP בתרגום מילולי לעברית הוא "לתכנת את שפת העצבים", שיטת הNLP עוסקת בין היתר בחיווט מחדש של מפות מוח.

המוח שלנו משול למחשב , הוא רושם וזוכר הכל !

חלק מהדברים נמצא בקבצים אשר זמינים לנו. במהלך שגרת  החיים אנחנו לוקחים את מה שדרוש לנו ומשתמשים בו. אבל במחשב שלנו יש רישומים רבים אשר אינם נגישים לנו , לרישומים אלה יש מספר שמות מוכרים : תת מודע, החתמות-printing , זיכרון רגשי ועוד.

הNLP מאפשר לנו להבין ולדבר את השפה בה מדבר המוח.

כך בטיפול  NLP  יכול מטפל מיומן ליצור חיבור בין  מה שמפריע למטופל וצריך לשפר לבין ההתנהלות של המוח, כלומר הוא יכול להבין ולשנות על ידי תקשורת ישירה עם המוח. ולהביא לפתרון בעיות רגשיות כגון פוביות , אכילה בלתי נשלטת , פחדים ועוד. כמוכן ניתן  על ידי טיפול NLP  ,לשנות  דפוסי התנהגות, התניות מהעבר  ועוד.

טיפול הNLP בשונה  מטיפול פסיכולוגי שנשען על יכולות של המטופל הוא טיפול מסוג שונה,כזה שמייצר שינויים בחיווט המוח וכך מטפל בבעיה.

הטיפול  בשיטת הNLP מבוצע על ידי שיחות בין המטפל למטופל, כמוכן מטפל NLP מיומן יודע גם לקרוא ולהבין את שפת הגוף של המטופל, כך הוא יכול לקבל מידע אשר לעיתים אף אינו נגיש למטופל ( עקב הגנות שיש לו , או במצאותו ברובד מוסתר כמו תת מודע ועוד), או שהמטופל מעדיף שלא לחשוף אותו.

הטיפול בשיטת הNLP הוא בדרך כלל קצר משמעותית מטיפול בשיטות כמו אימון אישי או פסיכולוגיה. כפי שציינו :" טיפול , קצר ,יעיל ובעל השפעה לאורך זמן.

https://www.ereznir.co.il/wp-content/uploads/2020/11/1366X2048B.jpg
https://www.ereznir.co.il/wp-content/uploads/2018/01/quote.png
ארז ניר טיפל בי בדרכו המיוחדת במהלך מספר פגישות ממוקדות, עברתי תהליך בדרך מקצועית, שונה, נעימה, שנונה ומתובלת בהומור.

בהתחלת הטיפול הגדרנו עבורי מטרה, עם זאת במהלך הטיפול תוך מספר פגישות הגעתי לתובנות חדשות שמהן נגזרה מטרה חדש.

NLP היא לדעתי שיטה שמתאימה לכל אדם (אחרי נסיון עם מספרר מנחים) ואני ממליצה בחום על ארז. העבודה עם ארז היא הכי נעימה ועוצמתית.

מינה שובל

    צרו קשר
    לייעוץ חינם